PONYTAIL LIFT

4 Şubat 2019


Şöyle sıkı bir at kuyruğu topladığınızda üst yüzünüzde gördüğünüz etki hoşunuza gidiyorsa, 25-40 yaş aralığında iseniz, favori hattınız ile kaşınızın en dış köşesi arasındaki mesafe 3.5cm den kısa ise, yüzde iz bırakmayan ve hızlı iyileşen bir işlem arayışı içerisinde iseniz bu işlem size göre olabilir.

Ponytail lift saçın içerisinde gizli 2cm’lik bir kesi yoluyla yapılan ve mikro yağ enjeksiyonları ile desteklenen endoskopik bir üst yüz işlemidir.

Ponytail lift ameliyatı endoskopik orta yüz germe ameliyatına çok benzer ancak kapsamı biraz daha limitlidir. Bu sebeple de endoskopik orta yüz germe ameliyatında görülen aşırı/uzamış şişlik bu ameliyatta daha az miktarda ve kısa süre görülür. İdeal hastanın güçlü bir yüz iskeleti olmalı, uzun yüzler tercih sebebi.

Çok ağır yüzlerde neredeyse faydasız.Tek başına yapıldığında üst yüz ve göz çevresine bir tazelenme vermenin dışında çarpıcı bir değişime imkân vermez. Bu sebeple hemen her zaman yağ doku transferiyle bazen de silikon yanak implantları ile desteklenir. Yine yüzdeki yaşlanmanın orta seviyelere ulaştığı kişilerde çoğu zaman ağız çevresi girişimleri ve minimal invazif boyun germe yaklaşımlarıyla kombine edilir.

Ponytail lift gibi minimal invazif/limitli etki ameliyatlarında hastanın işlemin sonucunu saç-baş-full makyaj ile desteklemesi şarttır. Makyaj yapmayan, yapmayı sevmeyen bir bireyin bu ameliyatı yaptırıp 10 yaş geri gideceğini umması hayal kırıklığı ile sonuçlanacaktır.

Yine bu ameliyatı isteyen hastaların ellerini şakak bölgesine koyup yukarı ve yana doğru çektiklerinde gördükleri “çekik” tabloyu beğeniyor olmaları gerekir.

Ameliyatın olumlu yanlarından birisi de ileri tarihlerde yapılacak yüz germe işlemlerini olumsuz yönde etkilemiyor olmasıdır. Dezavantaj olarak sayabileceğimiz en önemli nokta ise yüzün bir bölümünde ZF sinirin ameliyatta kesilmesinin bir sonucu olarak kalıcı duyu kaybı oluşmasıdır.

Yüz estetiğinin tüm ameliyatlarında olduğu gibi ponytail lift için de hasta memnuniyetinin anahtarı, ameliyat öncesi beklentilerinizin bu işlem ile karşılanıp karşılanamayacağının ameliyat öncesi muayenesi esnasında netleştirilmesidir. Yüzde iz bırakmayan gençleşme ameliyatları hakkında daha detaylı bilgi almak ve bu işlemlerin sizin için uygun bir seçenek olup olmadığını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Sevgiyle kalın, Güzel Kalın.


Önceki Yazı
-

© 2017 Ozan Bitik. Tüm hakları saklıdır | Design by AlevKarimi